Par Darba aizsardzību un ne tikai ...

Kāpēc izdevīgāk nopirkt jau gatavas darba drošības instrukcijas?

MK noteikumu prasības
Atbilstoši MK noteikumiem Nr. 749 "Apmācības kārtība darba aizsardzības jautājumos" (turpmāk – noteikumi), darba devējs nodrošina nodarbināto apmācību darba aizsardzības jautājumos, izvēloties tādu apmācības veidu, kas atbilst nodarbinātā profesionālajai sagatavotībai, ņemot vērā nodarbinātā izglītību, iepriekšējo apmācību, darba pieredzi un spējas, kā arī uzņēmuma specifiku.


Ko tas nozīme ?

Noteikumi nosaka, ka instruktāžā, nodarbināto iepazīstina ar darba devēja apstiprinātajām instrukcijām un darba aizsardzības prasībām atbilstoši konkrētā darba veidam vai profesijai attiecīgajā darba vietā. Tātad, vienkāršs paraksts žurnālā vel nav pienācīgi veikta instruktāža, jo jābūt pamatojumam – pašai instrukcijai. Noteikumi nosaka Darba aizsardzības instrukcijas satura un struktūras paraugu.


Izstrādāt pašām vai pasūtīt jau gatavas instrukcijas? 
Instrukcijas izstrādāšana ir ilgs un ļoti ietilpīgs darbs. Instrukcijas izstrādāšanai ir jābūt labām konkrētas tēmas zināšanām un pieredzei. Tāpēc izdevīgāk ir nopirkt profesionāli izstrādāto instrukciju. Šādu iespēju piedāvā internetveikals DD24.lv. Vienas tipveidā instrukcijas cena ir 3,50 EUR. Specifiskās instrukcijas maksā no 5,00 līdz 10,00 EUR ar PVN. Var iegādāties arī komplektus. Nepieciešams atzīmēt ka tomēr tas ir standarta instrukcija kurā nebūs apsrakstītas visas iespējāmas darbības, satandarta instrukciju būs vismāz minimāli japielāgo savai situācijai.


Kā pasūtīt darba drošības instrukcijas?
Inetnetveikalā DD24.lv sadaļā Darba aizsardzības instrukcijas, jāizvēlas sev interesējošās instrukcijas, ielikt tās pirkuma grozā un noformēt pirkumu, ievadot savus rekvizītus. Instrukcijas var pasūtīt fiziskās un juridiskās personas. Pēc pirkumā noformēšanas tiek nosūtīts rēķins. Pēc rēķina apmaksas un naudas saņemšanas internetveikala kontā, instrukcijas tiks nosūtītas uz noradīto e-pastu tksta dokumneta (WORD) formātā, kas ļauj instrukciju rediģēt, papildināt un vairākkārt izmantot dažos uzņēmumos. Svarīgi atzīmēt, ka pasūtījuma un maksājuma apstrādē notiek tikai darba dienās no 10:00 līdz 18:00. Lai paātrinātu pasūtījuma apstrādi, ir iespēja nosūtīt maksājuma apliecinošu dokumentu uz dd24.lv e-pastu, kas ļaus nosūtīt pasūtītās instrukcijas ļoti operatīvi.
Arī pastāv iespēja pasūtīt instrukcijas pēc individuālam prasībām. Instrukciju izstrādē pēc pasūtījumā 50,00 EUR +PVN/h.
Ugunsdrošības instrukcijas individuālā izstrāde: 50,00 -150,00 EUR +PVN.